پیشرفت در مراحل اجرایی پروژه توسعه مقام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

 

پروژه توسعه مقام صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، با سرعت قابل قبولی در حال پیشرفت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس عباسی،  مهندس ضياء مجيد الصائغ، رئیس بخش پروژه های مهندسی این آستان در این باره گفت: به لطف خدا در این پروژه هیچگونه توقف یا کندی صورت نگرفته و اقدامات آن طبق برنامه ریزی پیش می رود به طوری که سازه بتنی فضاهای افزوده شده به مقام که مساحت کلی آن بیش از 1000 متر مربع است تکمیل گشته و شامل سالن ویژه بانوان به مساحت 490 متر مربع و سالن ویژه آقایان به مساحت 310 متر مربع و سالن دیگری برای خادمان مقام به وسعت 150 متر مربع می شود.

وی افزود: اقدامات ساخت دیوارهای داخلی و تزئین و کاشی کاریهای خارجی وارد مراحل پیشرفته شده و به موازات آن اقدامات دیگری از جمله روکش دیوارهای سالن، نصب و راه اندازی سیستمهای الکتریکی و صوتی و سایر سیستم های مرتبط با پروژه انجام می شود.

به گفته الصائغ، همچنین در چارچوب پروژه، اقدامات ساخت فضای اضافی در مقابل مقام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، به عنوان ورودی آغاز شده است. 

این ورودی شامل درب بزرگ و ایوانی است که عرض آن بیش از 4 متر و در دو طرف آن ستونهایی قرار دارد که با کاشی کربلایی معرق پوشانده شده و در این قسمت از سازه ای آهنین استفاده شده است.

مقام حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، در حاشيه چپ نهر الحسینی در ورودی شهر مقدس کربلا و مسیر منتهی به مقام امام جعفر صادق علیه السّلام قرار دارد.

 آستان مقدس عباسی اقدامات تعمیر و نوسازی این مقام، از گنبد تا سالن های حرم و دیگر اماکن وابسته به آن را بر عهده گرفته است.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input