همسویی کتابخانه و بخش نسخ خطی آستان قدس عباسی با به روزترین تحولات در زمینه علوم کتابداری و اطلاع ‌رسانی

 

در چارچوب فعالیت های کتابخانه و بخش نسخ خطی آستان مقدس عباسی که با هدف همسویی با آخرین تحولات در زمینه علوم کتاب‌داری و اطلاع‌ رسانی صورت می گیرد، کتابخانه آستان در یک کارگاه (workshop) و سمینار آنلاین (webinar) شرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی این آستان، هدف از این مشارکت، ادغام افکار و تبادل اطلاعات و شناخت به بروزترین روشها و ساز و کارهای متداول در جهان معاصر در زمینه علوم کتابداری است.

در میان این کارگاهها، یک کارگاه به این موضوع اختصاص داشت: «مدیریت پروژه های آرشیو بندی اینترنتی» که اتحادیه عربی علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی (اِعلَمْ) با همکاری شرکت آرشیو بندی دیجیتال الزاد(ALZAD for Digital Archiving) آن را برگزار کرد. این کارگاه در حاشیه بیست و نهمین کنفرانس سالانه اتحادیه در شهر بورسودان ـ سودان برپا شد.

این کتابخانه همچنین در سمینار آنلاینی شرکت کرد که آکادمی نسیج تحت عنوان: (The “Smart” in Smarter Libraries) برگزار کرد، و در جریان آن پروفسور کلارا شو از مسئولان مرکز برنامه های کتابخانه های بین المللی مورتنسن در دانشگاه ایلینوی در ارباناـ شمپین به ایراد سخنرانی پرداخت.

این کتابخانه همچنین در سمینار آنلاینی تحت عنوان: (How Does Big Data Affect You?: A Look into the Process that Drives Everyone’s Decisions)، شرکت کرد.

این کارگاه با نظارت موسسه انتشارات (IGI Global) برگزار شد و دکتر ریچارد سیگال استاد دانشکده فناوری و اطلاعات دانشگاه آرکانزاس آمریکا در آن سخنرانی کرد.

لازم به ذکر است این کارگاه ها و سمینارها جدیدترین اطلاعات و راهکارهای مربوط به علوم کتابداری و اطلاع ‌رسانی را ارائه می دهند که موجب توسعه کتابخانه ها و ارتقای آنها به سطح مطلوب جهت ارائه بهترین خدمات به پژوهشگران در زمینه های مختلف و علوم می شود.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input