اهدای زمین برای تأسیس مؤسسه قرآنی در جاکارتا

 

یک هیئت اندونزیایی در دیدار با متولی شرعی آستان مقدس حسینی در شهر مقدس کربلا، از اهدای قطعه زمینی در «جاکارتا» ـ پایتخت این کشور ـ برای تأسیس مؤسسات قرآنی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دارالقرآن آستان مقدس حسینی، «شیخ حسن منصوری» مدیر این دارالقرآن، در دیدار با اعضای هیئت اندونزیایی متشکل از «محمد عزیز» عضو مجلس نمایندگان اندونزی، «لطفی حکیم» رهبر قبیله «بتاوی» و «سید احمد بارقه» از شخصیت‌های دینی و ناظر چندین موسسه اسلامی در اندونزی، در ارتباط با مسائل قرآنی و تقویت همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور در زمینه‌های قرآنی بحث و تباد‌ل‌نظر کردند. 

وی در ارتباط با اهداف این دیدار که همزمان با ایام فرخنده عید سعید قربان انجام شد، گفت: این دیدار  در راستای برنامه زیارت شخصیت‌ها و مقامات دینی و دولتی از مراقد مقدس «اهل بیت علیهم السلام» در عراق و آشنایی با جامعه این کشور صورت گرفت.

این هیئت اندونزیایی در سفر به شهر مقدس کربلا، ضمن آشنایی با فعالیت‌های قرآنی دارالقرآن کریم آستان مقدس حسینی، نسبت به استفاده از تجربیات این مرکز برای نشر فرهنگ قرآنی در جامعه اندونزی ابراز علاقه‌مندی کرد.

اعضای این هیئت همچنین در دیدار با «شیخ عبدالمهدی کربلایی»، متولی شرعی حرم حسینی، از اهتمام گسترده آستان مقدس حسینی به قرآن کریم ابراز شگفتی کرده و ایشان را در جریان اهدای قطعه زمینی در «جاکارتا» برای تأسیس مؤسسات قرآنی قرار دادند.

هیئت اندونزیایی هدف از تأسیس این مؤسسات قرآنی را گسترش تجربه موفق شعبه دارالقرآن آستان مقدس حسینی در نشر فرهنگ قرآنی در جامعه اندونزی عنوان کردند.

متولی شرعی آستان مقدس حسینی نیز در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از روحیه حسینی اعضای این هیئت، برای آن‌ها آرزوی توفیق روز افزودن کرد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input