حضور پرشور نوجوانان در طرح قرآنی آستان عباسی

 

دوره‌های قرآنی تابستانه آستان مقدس عباسی با مشارکت بیش از ۱۶ هزار قرآن‌آموز از گروه‌های سنی مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس عباسی، مراسم اختتامیه دوره‌های قرآنی تابستانه آستان مقدس عباسی، به همت مؤسسه قرآنی وابسته به بخش معارف اسلامی و انسانی این آستان مقدس در شهر مقدس کربلا برگزار شد.

«شیخ جواد النصراوی» مدیر مؤسسه قرآنی آستان مقدس عباسی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های قرآنی این مؤسسه که در طول سال به‌ویژه در ایام زیارت میلیونی اربعین حسینی برگزار می‌شود، تصریح کرد: طرح دوره‌های تابستانه قرآنی یکی از پروژه‌های مهم این مؤسسه است که همه ساله در فصل تابستان و با هدف تربیت نسلی فرهیخته، آگاه و متمسک به قرآن کریم و «اهل بیت علیهم السلام» برگزار می‌شود. 

وی با بیان این که در دوره‌های تابستانه امسال، قرآن‌آموزانی از استان‌های کربلای معلی، نجف اشرف، بغدادو بابل حضور داشتند، گفت: در این دوره‌ها، دروسی در زمینه حفظ قرآن کریم، چگونگی تلاوت صحیح، فقه، اعتقادات، اخلاق و سیره پیامبر و اهل بیت علیهم اسلام به دانش آموزان، ارائه شد.

 شیخ جواد النصراوی اضافه کرد: نتیجه این طرح، کشف و شناسایی استعدادهایی در زمینه حفظ قرآن کریم است که برای مشارکت در دوره‌های پنج ساله حفظ قرآن انتخاب می‌شوند. 

در ادامه این مراسم، «محمد الاشیقر» تولیت آستان مقدس عباسی با قدردانی از نیروهای مدافع از عتبات و مقدسات عراق، آنان را قهرمانانی مدمی خوانده و بر نقش عظیم آن‌ها در حفظ امنیت و ثبات عراق و محافظت از مردم و مقدسات تأکید کرد.

وی گفت: اگر جان‌فشانی این قهرمانان نبود، ما امروز شاهد برگزاری چنین برنامه ها و مراسمی نبودیم.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input