موسوعه تمدن کربلا در ۴۰ جلد منتشر شد

 

موسوعه تمدن کربلا در ۴۰ جلد منتشر شد.

مرکز تحقیقات و پژوهش های کربلا وابسته به آستان مقدس حسینی از آماده شدن ٤٠ جلد از دانشنامه تمدن کربلا به نام "موسوعة کربلاء الحضاریة" خبر داد و گفت: این مجموعه شامل اطلاعاتی مهم و مستند درباره شهر کربلا و تاریخ و تمدن آن می باشد.

این موسوعه که تدوین آن از سال ٢٠١٣ آغاز شده شامل محورهای تاریخی، جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی درباره این شهر مقدس می باشد.

عبدالامیر القریشی مدیر مرکز کربلا در این زمینه گفت: این دانشنامه بر اساس ملاک ها و ضوابط تحقیقاتی بین المللی و روش آکادمیک بین المللی تدوین و تنظیم شده و توسط کارشناسان و اساتید خبره مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی افزود: این دانشنامه شامل اطلاعات جدیدی درباره شهر کربلا است که پیش از این توسط هیچ کدام از محققان و مورخان منتشر نشده و اکنون این اطلاعات بر اساس اسناد خطی که از آرشیو نسخه های خطی استانبول در اختیار مرکز قرار گرفته انتزاع و منتشر شده است.

القریشی گفت: این دانشنامه به بررسی تاریخی شهر کربلا از زمان شهادت امام حسین علیه السلام تا اتفاقات سال ٢٠٠٣ میلادی پرداخته و علاوه بر این بحث های جالب و مفصلی درباره جغرافیا و محدوده شهر کربلا دارد و در بخش های دیگر نیز راهنمای حسینیه ها، مساجد، دانشگاه ها، حوزه های علمیه، مراکز درمانی و علمای کربلا بیان شده است.

وی ادامه داد: دانشنامه هنوز به اتمام نرسیده و بخش های بعدی آن به محض آماده شدن چاپ و در اختیار محققان و مردم علاقمند قرار خواهد گرفت.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input